будьте обережними пiд час канiкул - 22 Березня 2019 - Броварська гімназія ім.С.І. Олійника.
Понеділок, 20.05.2019, 04:23Вітаю Вас, Гость | RSS |Copyright ©Megerya Maryna //

Головна » 2019 » Березень » 22 » будьте обережними пiд час канiкул
будьте обережними пiд час канiкул

Інструктаж з безпеки життєдіяльності дітей

у весняний період 2019 року

Уже закінчилась зима, і весняне сонечко зігріває нас своїм теплом, але небезпека може чекати і такі сонячні дні. Щоб вберегти дитину від біди, потрібно пам’ятати і дотримуватись таких правил:

Пам’ятайте:

• Не залишайте дітей дошкільного віку самих удома, навіть на короткий час.
  • Не дозволяйте відчиняти двері незнайомцям. Забороняйте розмовляти з незнайомцями на вулиці та йти з ними, сідати в машину, навіть якщо вони запропонують відвезти дитину до мами. Поясніть, що батьки ніколи не пришлють за дитиною чужу людину.
  • Забороняйте піднімати на вулицях незнайомі предмети — вони можуть бути небезпечні (шприці, скло, склянки з рідиною, цукерки чи іншу їжу тощо).
  • Не дозволяйте бавитись ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами. Вдома тримайте ці речі в недоступному для дітей місці.
  • Не дозволяйте користуватися ліфтом без супроводу дорослих, навчайте правильно користуватись ліфтом і правильно поводитись у разі поломки.
  • Запобігайте формуванню в дитини навичок жорстокого поводження з тваринами. Не дозволяйте дражнити тварину.
  • Не дозволяйте вмикати електроприлади за відсутності дорослого.
  • Не дозволяйте самостійно виходити на балкон та відчиняти вікна, поясніть дитині, яку небезпеку вони несуть.
  • Пам’ятайте, що на початку весни лід на водоймищах уже не такий міцний і може легко тріснути. Не дозволяйте дітям грати на льоду та поблизу водоймищ.

• Навесні пробуджується природа, з’являються перші квіти, і прогулянка в лісі чи не найкращий спосіб провести час, але стежте за дітьми в лісі, щоб вони не відходили від вас далеко. Поясніть дитині, як слід поводитися, заблукавши в лісі.
  • Погода навесні дуже мінлива і непередбачувана, тому вдягайте дитину відповідно до погоди і простежте, щоб у садочку було і тепле, і легке вбрання.
  • Наприкінці весни вже може бути досить спекотно, тому стежте за дотриманням питного режиму дитини та щоб вона не виходила на вулицю без головного вбрання.
  • Весна — це час для роботи в городі, на дачі, у полі. Під час перебування дітей на дачі стежте, щоб вони не грали знаряддям праці (лопата, сапка, граблі, вили тощо).
  • Також пам’ятайте, що вже з’явилися комахи, укуси яких можуть викликати алергічні реакції.

Увага: дорога!

• Шановні батьки, слід пам’ятати, що дорога є підвищеною зоною небезпеки наших дітей.
  • Доки не розтане сніг, дорога може бути слизькою і становить додаткову небезпеку.
  • Стежте, щоб діти не гралися поблизу дороги.
  • Ходіть з дитиною тільки по тротуарах і пояснюйте, що проїжджа частина призначена для транспорту.
  • Не дозволяйте дітям самостійно переходити проїжджу частину.
  • Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком.
  • Не переходьте дорогу на червоний чи жовтий сигнал світлофора.
  • Переходьте дорогу лише в місцях, визначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід».
  • З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими, щоб дитина не могла впасти чи вибігти на дорогу.

• Не виходьте з дитиною з-за машини, з-за кущів, не глянувши попередньо на дорогу — це типова помилка, і не можна, щоб діти її повторювали.
  • Спонукайте дитину до участі у ваших спостереженнях за ситуацією на дорозі: показуйте їй ті авто, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю.
  • Навесні малюки охоче катаються на велосипедах. Тому слідкуйте, щоб діти не виїжджали на проїжджу частину, не їхали занадто швидко і були завжди у вашому полі зору.
  • Під час подорожі залізничним транспортом дотримуйтесь усіх правил та уважно стежте за дітьми.
  • Не дозволяйте дітям гратися поблизу доріг і на проїжджій частині, вулиці.

Увага: вогонь!

Щоб не допустити пожежі, потрібно дотримувати правил пожежної безпеки:

• Будьте зразком для дитини і дотримуйте правил пожежної безпеки.
  • Зберігайте сірники в місцях, недоступних дітям.
  • Не дозволяйте дітям розводити багаття.
  • Не дозволяйте самостійно вмикати електроприлади, використовуйте «безпечні розетки».
  • Не дозволяйте самостійно вмикати газові прилади, пояснюйте дітям небезпеку яку вони становлять.
  • Не допускайте перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих.
  • Не залишайте менших дітей без нагляду, особливо біля пожеженебезпечних джерел.
  • Не вмикайте електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем.
  • Не нагрівайте лаки або фарби на відкритому вогні.
  • Не захаращуйте шляхи евакуації.

• Не зберігайте на балконі легкозаймисті речовини.
  • Навчайте свою дитину користуватись вогнем та виконуйте правила пожежної безпеки.

У разі виникнення пожежі негайно викликайте пожежних,

телефонуйте за номером «101»!

• Дотримуйте правил цивільної оборони. У разі виникнення загрози виконуйте інструкції, які повідомляє ЗМІ.
Переглядів: 41 | Додав: админ | Рейтинг: 0.0/0