Інформаційна безпека - 17 March 2022 - Броварська гімназія ім.С.І. Олійника.
Friday, 27.05.2022, 20:25Вітаю Вас, Гость | RSS |Copyright ©Megerya Maryna //

Головна » 2022 » March » 17 » Інформаційна безпека
Інформаційна безпека

Інформаційний простір дозволяє бути на зв’язку з рідними, дізнаватись останні новини з фронту, хоч якось контролювати те, що відбувається навколо. Для дітей та підлітків інтернет залишається світом розваг та спілкування з друзями. Але важливо пам’ятати, що за відміткою геолокації на пості чи фотографії, веселим відео в соціальній мережі чи одним повідомленням може ховатись справжня небезпека. Особливо під час війни, коли інфопростір використовують окупанти для військових нападів на українські міста.

Як захистити себе та дітей в інформаційному просторі під час війни? Склали покрокову інструкцію для дітей.

Команда #stop_sexтинг виділяє такі актуальні правила поведінки в інформаційному просторі. Чого не робити у жодному разі:

• Якщо хтось із користувачів у мережі просить приватну інформацію (особистий номер телефону чи номер батьків, де батьки працюють, де родина зараз перебуває, яка ситуація в місті, де розміщується військова техніка в місті чи військові об’єкти) — таку інформацію у жодному разі не можна передавати. Навіть, якщо це онлайн-друг, якого дитина знає в реальному житті. Адже зараз дуже часто особисті профілі зламують для отримання інформації, або створюють фейкові профілі.
  • Не можна знімати розміщення та пересування військової техніки та військових у місті, де перебуває дитина. Оскільки окупанти можуть переглядати відкриті профілі українців для визначення місця розташування військових для подальшого нападу. А також злочинці можуть намагатись вести листування з дитиною для шантажу чи примушування щодо отримання інформації про розміщення техніки в місті.
  • Не знімати місця вибухів та потрапляння снарядів, оскільки окупанти можуть використовувати фото та відео дані, які потрапили до мережі, для коригування подальшого нанесення вогню по місту.
  • Не переходити за невідомими посиланнями, які були надіслані у приватні повідомлення у будь-якій соціальній мережі чи месенджері. Адже за ними можуть ховатись хакерські атаки.
  • Якщо ви переглядаєте та обговорюєте новини з дитиною, варто переконатися у їхній правдивості. Усі новини, заяви високопосадовців та обмеження в містах краще повторно перевірити у офіційних каналах комунікації, на офіційних сайтах державних установ, у офіційних телеграм-каналах посадовців;
  • Якщо дитину автоматично додали до невідомих груп, то важливо відписатись від них та заблокувати їх. А також розповісти про це дорослим.
  • Якщо до дитини хтось пише з проханням допомоги або виконати спеціальне завдання, важливо, щоб дитина повідомила про це дорослим. Разом зробити скріншот групи, повідомлень та через онлайн форму звернутись до кіберполіції — https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

Що варто зробити:

Профіль дитини у соціальних мережах варто зробити закритими: щоб писати дитині, переглядати вміст її сторінки могли лише ті, кого дитина додасть у «друзі».

Пам’ятайте, що все, що ми пишемо та публікуємо в мережі, навіть у приватних повідомленнях, назавжди залишається в інтернеті. Тому перед публікацією ще раз оцініть, чи може будь-яким чином ця інформація нашкодити вам або вашим близьким? А під час війни — нашим містам та захисникам?

ДЖЕРЕЛО

Переглядів: 118 | Додав: админ | Рейтинг: 0.0/0