обласні майстер-класи - 15 Червня 2021 - Броварська гімназія ім.С.І. Олійника.
Субота, 24.07.2021, 17:09Вітаю Вас, Гость | RSS |Copyright ©Megerya Maryna //

Головна » 2021 » Червень » 15 » обласні майстер-класи
обласні майстер-класи

Людина освічена - це та, яка знає, де знайти те, чого вона не знає

Георг Зіммель

Учительський колектив Броварської гімназії імені Степана Олійника провів обласні майстер-класи в рамках педагогічної студії.

Розвиток науки й практики в сучасних соціально-економічних умовах обумовлює необхідність безперервної педагогічної освіти. У зв'язку з цим виникає необхідність запровадження нових форм, методів і засобів підвищення професійної компетентності вчителя. Широке поширення отримали нестандартні форми проведення занять (тренінги, практикуми, організаційно-діяльнісні, організаційно-педагогічні ігри і т. д.) і творчі об'єднання педагогів-дослідників (педагогічні майстерні, клуби та ін.).

Учительський колектив  Броварської гімназії імені Степана Олійника завжди славився прагненням до нових знань і професійного розвитку. Участь у різноманітних майстер-класах, пошук нових форматів роботи, обмін досвідом усередині й поза школою, містом і навіть країною, – усе це невід’ємна частина буднів освітян і освітянок гімназії. Попри карантинні обмеження, 2020-2021 навчальний рік не став винятком. Цього року четверо наших колежанок узяли участь в роботі обласних професійних  спільнот. Обравши одну з ефективних інноваційних форм,   педагогічну студію, учителі близько 12 обласних майстер-класів на різну тематику.

За словами К.С. Станіславського: «Студія – це місце, де людині треба навчитися спостерігати свій характер, свої внутрішні сили, де йому треба виробити звичку мислити». Тому майстерність наших колег була направлена на реалізацію поставленої мети: підвищити професійну компетентність учителя, розширити кругозір завдяки моделюванню педагогічних ситуацій, тренінгам, проведенню ігор, застосуванням на уроках інноваційних форм викладання.

Холодна Нінель Борисівна - біолог гімназії ім. С.І.Олійника, присвятила свої майстер-класи темі «Формування та розвиток дослідницької компетентності в учнів на уроках біології та екології». Це були надзвичайно корисні зустрічі для всіх освітянок та освітян, що викладають біологію й екологію. Нінель Борисівна, зокрема, поділилася з колегами власним досвідом щодо організації проєктної  діяльності  учнівства в освітньому процесі з біології та екології, а також використання технології дослідницько- орієнтованого навчання в освітньому процесі з біології та екології.  Нінель Борисівна зазначила, що Творчість вчителя проявляється в першу чергу в дослідницькій роботі, моделюванні, творчому пошуку в процесі роботи над науково-методичною проблемною темою – колективною, груповою чи індивідуальною. Все це  забезпечує саме проектна діяльність, яка складає  основу планування роботи творчих груп.

image

Гронська Леся Станіславівна - учителька трудового навчання та технологій, провела майстер-класи «Вузлики пам’яті», під час яких поділилися з учительським колективом таємницями використання техніки плетіння та елементів ткацтва як важливих елементів у традиціях української культури, використання техніки плетіння в декоруванні сучасних  інтер’єрів; плетіння, ткацтва, вузликового мистецтва як елементів арт-терапії.

Леся Станіславівна також познайомила учасниць її майстер-класів із сучасним декоративним мистецтвом простих речей у вигляді розмаїтих килимиків. У роботі були використані доступні рослинні матеріали та текстильні елементи. Такі килимки можна застосовувати в умовах звичних занять у класі, окрема, із учнівством молодших класів, а також під час екскурсій на природу. Особливо корисною для вчительок була та інформація, що виготовлення подібних килимків можна використовувати і як додатковий елемент при вивчення етнографічних матеріалів, природи й історії рідного краю та, як приклад, повторного використання текстилю.

81 2 3 4 5 6 7

Хмара Інна Олександрівна - учителька інформатики та технологій,присвятила свої майстер-класи використанню QR-кодів у навчанні, – дуже актуальний інструмент в умовах онлайн-навчання, що дозволяє ділитися з учнівством додатковими цифровими матеріалами швидко, зручно і знайомо для них. Окрім того, використання QR-кодів допомагає не тільки закріпити та поглибити фахові знання, а й підвищити навчальну мотивацію до освоєння нових інформаційно-комунікаційних технологій.

Інна Олександрівна розповіла про те, як при організації  освітнього  процесу  можна впроваджувати  через  динамічні та статичні QR-коди  завдання  для  групової  чи  індивідуальної роботи, розміщення посилань на мультимедійні джерела й ресурси, що містять  додаткову  інформацію  з  певної  теми.

Особливо цікавою частиною для учасниць та учасників майстер-класу стала участь у веб-квесті «Подорож загадковими містами України» з використанням динамічних і статичних QR кодів.

26;21 22 23 24 25 27 28

Музалевська Олена Сергіївна, учителька початкової школи яка працює за авторською програмою, провела майстер-класи для вчительства початкових класів. Темою педагогічної студії була "Логоритміка в концепції НУШ". За кожної зустріч студійці отримували нові інструменти для розвитку креативності учнів, адже саме розвиток індивідуального оригінального мислення є головною метою сучасного  виховання в початковій школі. У рамках цих заходів Олена Сергіївна розповіла про те, як логоритмічні вправи впливають на пізнання дітей, допомагають краще засвоювати навчальні матеріали, розвивають увагу, логіку й ритміку. Окрім того, учасниці майстер-класу отримали надзвичайно важливі знання щодо логоритмічних казок, які в надзвичайно цікавий і захопливий для дітей спосіб водночас виконують важливі освітні функції.

11 12 13              14 15 21

Дякуємо талановитим колегам за те, що ділитеся досвідом і надихаєте нас не спинятися та продовжувати розвивати свої професійні навички!

Переглядів: 39 | Додав: админ | Рейтинг: 0.0/0