«Воля або смерть» - 29 Грудня 2015 - Броварська гімназія ім.С.І. Олійника.
Четвер, 14.12.2017, 12:07Вітаю Вас, Гость | RSS Головна Реєстрація Вхід
  • DSC04902
  • IMGA0141
  • IMGA0157
  • IMGA0174
  • IMGA0185
Головна » 2015 » Грудень » 29 » «Воля або смерть»
«Воля або смерть»

Чи чуєш, брате, Україна плаче?

Увесь Майдан співає “Пливе кача”…

Ці слова стали сумним лейтмотивом подій листопада-лютого 2013-2014 років. Подій, що навіки вкарбувалися сумними сторінками у багатостраждальну книгу історії становлення українського народу, української нації та гідності. Всі знали, всі чули, всі бачили, та не всі розуміли, що прагнення та сила волі горстки молодих людей стануть не тільки початком революції українського духу, але й початком загибелі сотень людей, що  продовжують помирати за Батьківщину і зараз.

«Воля або смерть» - це назва фільму американського режисера з українським корінням - Дем’яна Колодія. Людини, яка могла б прожити і без майдану, і без Помаранчевої революції, фільм про яку є у його творчому доробку. Але кров бере своє, а саме українська кров, що вирує у жилах американця змусила його ризикувавши життям приїхати і побачити, що діється з його прабатьківщиною. Побачити і показати, що – правда, а що – підступна, жорстока пропаганда. Розказати, як руйнівна жорстокість влади стирала з лиця землі усі паростки надії на демократичне майбутнє та визнання прагнень українського народу до свободи світом.

В його стрічці немає бурхливої сюжетної лінії, захоплюючих пригод, але є прості люди, люди, які прийшли на майдан  розуміючи що це небезпечно, але   іншого шляху для себе вони не бачили. Адже багатьом право на достойне існування своїх дітей довелося відстоювати ціною власного життя. Свою місію вони виконували просто: носили чай, канапки, подавали шини та відстоювали і зводили   барикади. У фільмі хронологічно викладені всі події революції, адже автор своїми очима бачив волю народу до демократії та свободи. Стрічка яскраво передає гасло: «Світе, почуй нас, побач, подивись, якою ціною ми виборюємо право на гідне життя». Наражаючи себе на небезпеку Дем’ян зробив величезну роботу - він відкрив очі світу на події під час Революції Гідності,  на той нелюдський злочин, що вчинила влада зі своїм народом.

21 грудня 2015 року Броварська гімназія ім. С.І. Олійника  мала честь приймати в гостях Дем’яна Колодія, який презентував учням та викладачам свій документальний фільм «Воля або смерть». Разом з режисером заклад відвідали – кобзар  Тарас Силенко та поет Василь Ковтун, які наповнили захід атмосферою творчості та гордістю за українську культуру. Адже патріотична творчість кобзаря Тараса Силенка  - є самобутньою, неповторною українською перлиною, що переливається струнами його бандури. Прониклива поезія Василя Ковтуна наповнена глибоким життєвим змістом змусила задуматися і запитати у себе – «Хто я є? Що я можу зробити для своєї країни?».

Загалом зустріч залишила бурхливі емоції, що вирували від глибокого замислення до щирих сліз. І це викликало багато запитань від учнів пронизаних мудрим, не по роках розумінням часу в якому вони живуть. Але найголовніше питання було до автора  фільму: «Навіщо це йому?  Які його цілі?». Відповідь була лаконічна: «Воля або смерть», що ще могла сказати людина, у жилах якої тече козацька кров. Для Дем’яна  важливо показати всьому світу правду, ту яку він бачив там, на майдані.

На згадку про зустріч гімназії презентували три книги з авторськими підписами від письменника і історика, президента історичного клубу "Холодний Яр" пана Романа Коваля («Сто облич», «Крізь павутиння змосковщення» і «Сто історій визвольної війни») та книгу письменника-публіциста, барда, одного із ведучих сцени Майдану під час Революції Гідності пана Володимира Гонського "Людина і нація. Час воїнів". А також світлину від Василя Ковтуна, на якій розмістився  його фото-вірш «Я іду», котрий написано в день розстрілу Майдану - 20.02.2014р., з елементами відповідних фотокадрів того часу.

Демешок Д.О.,

педагог - організатор

Броварської гімназії ім.С.І.Олійника

Категорія: Гімназійне життя | Переглядів: 309 | Додав: ДемешокДО | Рейтинг: 0.0/0