Жорстокість щодо дітей: як зрозуміти? як діяти? - 9 Грудня 2014 - Броварська гімназія ім.С.І. Олійника.
Четвер, 14.12.2017, 12:09Вітаю Вас, Гость | RSS Головна Реєстрація Вхід
  • DSC04902
  • IMGA0141
  • IMGA0157
  • IMGA0174
  • IMGA0185
Головна » 2014 » Грудень » 9 » Жорстокість щодо дітей: як зрозуміти? як діяти?
Жорстокість щодо дітей: як зрозуміти? як діяти?

На жаль, у нашому житті  ми часто бачимо несправедливість, безсердечність, егоїстичність та жорстокість до всього оточуючого.

Жорстокість – це хвороба серця й душі, яка викликає  черствіння людського я. Людина стає нещадною до інших. У її серці оселяються зло та ненависть, вона не помічає , як стає на шлях злочину і не замислюється  про те, що покарання прийде незабаром.  Найстрашніша, на мою думку , - це жорстокість  щодо дітей. Як же її зрозуміти, як діяти?

Жорстоке поводження із дітьми в сім’ї не така вже й рідкість. Часто плутаючи методи виховання із  звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Не знаючи іншого ставлення, малюки не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними навіть не намагаються захиститись. Але в суспільстві не прийнято казати про такі речі.  Дуже часто один з батьків просто спостерігає за знущанням над своєю дитиною. Та насправді ця форма насильства існує у побуті дуже давно і поширена серед представників  різних національностей, різного соціального та фінансового статусу, у сім’ях з різними світоглядами, світосприйняттям, релігійними  вбодобаннями.

Ми усі прекрасно розуміємо,  жорстоке поводження з дітьми має тяжкі соціальні наслідки: формуються соціально дезадаптовані, малоосвічені особистості, а головне – насильство знову породжує ту ж саму жорстокість. Таким чином, жорстоке ставлення до дітей – це результат дії багатьох чинників: психологічні особливості окремих індивідів, соціальні умови, які впливають на благополуччя сім’ї, діяльність соціальних інститутів, характер нашого суспільства в цілому, і тільки від дій кожного з нас залежить, чи зможемо  ми у майбутньому  змінити  ситуацію на краще.

Отож,  щоб з’ясувати , що таке жорстокість , а також проінформувати дітей  щодо  поняття гендерної  рівності  в суспільстві  в гімназію імені Степана Олійника було запрошено представника  соціальних служб для дітей  та молоді м. Бровари, провідного спеціаліста центру, Лесик Тетяну Вікторівну на щиру розмову з учнями 4(8)-Б класу. Діти брали активну участь у спілкуванні, ставили цікаві запитання та розповідали історії з власних спостережень. Учні переглянули фільм про різні види насильства в сім’ї, відповіли на запитання гості та з цікавістю взяли участь у проведенні психологічного тесту. Учасники виховної години на тему  «Насильство в сім’ї . Гендерна рівність у нашому суспільстві» ще раз підтвердили думку про те, що потрібно змінювати життя, викорінювати  людські вади, а особливо боротися з жорстокістю та будувати державу, у якій пануватиме чесність, справедливість, мир та рівність.  До заходу долучилися  соціальний педагог гімназії Підлісна Олена Михайлівна та класний керівник Мізіна Світлана Петрівна. Учні та педагоги подякували Тетяні Вікторівні за цікаву й змістовну бесіду.

Хочеться вірити: молоде покоління усвідомить, що потрібно бути сильними та впевненими у своїх діях, виховувати в собі людяність  і адекватно оцінювати, що є добром, а що злом, адже за словами римського філософа Сенеки:  «Жорстокість завжди виникає з безсердечності та слабкості».

Мізіна С.П.

викладач

Броварської гімназії ім.С.І.Олійника

Категорія: Гімназійне життя | Переглядів: 439 | Додав: ДемешокДО | Рейтинг: 0.0/0